Jak vybrat kvalitní produkt

Jak vybrat kvalitní produkt

Jak vybrat kvalitní kuchyňský nůž, když prodejců je celá řada? Zvláště prodejci keramických nožů se vyrojili jako houby po dešti a ne všichni nabízejí nože kvalitní.

Zde jsme pro vás připravili několik rad, čemu věnovat pozornost při výběru kvalitních kuchyňských pomocníků:

  1. Nůž by měl být označen logem výrobce. Stejně tak by měl být označen obal. Jinak se snadno může jednat o nože „pochybné kvality z tržnic“.
  2. Výrobce musí mít provedeny atesty zdravotní nezávadnosti a na vyžádání je musí být schopen kdykoliv předložit.
  3. Balení by mělo obsahovat informace v českém jazyce (návod k použití, distributor apod.)
  4. Pokud si kuchyňský nůž kupujete prostřednictvím zásilkového obchodu, máte zákonné právo do 14ti dní od obdržení zboží odstoupit od kupní smlouvy a požadovat vrácení peněz.
  5. Výrobce či distributor by měl poskytovat zákaznický servis např. infolinka pro zákazníky, nabídka broušení nožů apod.
  6. Při koupi musíte obdržet daňový doklad s uvedením plné adresy prodávajícího (ne P.O.Box), pro uplatnění případných reklamací. Na nože se musí vztahovat záruka 24 měsíců.

Dbejte zejména na to, zda tyto podmínky splňuje např. prodejce keramických nožů, který vás oslovil ve stánku před pokladnami ve vašem oblíbeném supermarketu nebo na tržišti. Ověřte si kvalitu v diskuzích na internetu popř. v rozhovorech s lidmi, kteří s noži již mají zkušenost delší dobu. Dostatečně se informujte a dbejte na detaily. Nenechte se uchlácholit „hezkými reklamními pohádkami“. Zjistěte si možnost případné reklamace či servisu. Kuchyňské nože jsou zbožím dlouhodobé spotřeby, měly by vám vydržet několik let! Zjistěte si zkušenosti prodejce, jak dlouho nože nabízí, jaké o nich má znalosti, zda jde o firmu s delší tradicí. Vyhněte se „garážovým“ prodejcům „no name“ nekvalitních produktů. Rozdíl v kvalitě čepelí od různých výrobců je totiž výrazný. Při testech například keramické nože Ceratio projevily až 3x větší odolnost proti zlomení než nože zakoupené ve stánkovém prodeji v supermarketu.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.